Katarína Horáková: Chlorella a jej detoxikačné schopnostihttp://www.buyspirulinaalgae.com/ http://www.buyspirulinaalgae.com/best-spirulina-powder/ sitemap http://ow.ly/10kjVU Blogspot

Chlorella pyrenoidosa na očistu a detoxikáciu. Už v prvej polovici minulého storočia bolo známe, že stimuluje a normalizuje lenivé, neaktívne hrubé črevo. Druhý závažný poznatok bol, že Chlorella pyrenoidosa podporuje rýchly rast Lactobacillus — jeden z druhov užitočných baktérií, ktorý chráni hrubé črevo.

Za výnimočné detoxikačné schopnosti vďačí jedinečnej štruktúre bunkovej steny. A. W. Atkinson Jr. so spolupracovníkmi v roku 1972 objavili, že jej bunková stena okrem celulózových mikrovlákien obsahuje polymerizovanú látku na báze betakaroténu, tzv. sporopollein. Ten vykazuje neuveriteľnú schopnosť nadväzovať na seba látky, o ktorých sa tradovalo, že sú z ľudského tela neodstrániteľné a natrvalo mu škodia. Ide najmä o ťažké kovy (olovo, ortuť, kobalt, kadmium), rádioaktívne izotopy, ale i pesticídy a insekticídy. Tieto a ďalšie škodliviny, ktoré si znečistený organizmus vyrába sám, sa nadviažu na časti bunkovej steny chlorelly a vylúčia sa z tela zvyčajne už v neškodnej forme.

Chlorella priaznivo ovplyvňuje zloženie črevnej mikroflóry. Pozrite si príspevok z prednášky Kataríny Horákovej o detoxikácii organizmu na Univerzite tretieho veku v novembri 2012.

Profesorka Katarína Horáková (viac nájdete o nej tu: http://books.plat4m.sk/?page_id=126) je autorkou viacerých kníh s tématikou zdravý životný štýl. Predstavme si ich:
ODDELENÁ STRAVA. Recepty a diéty (Plat4M Books, október 2012) – http://www.martinus.sk/?uItem=135086
DETOXIKÁCIA ORGANIZMU – Kľúč k zdraviu (Plat4M Books, jún 2012) – http://www.martinus.sk/?uItem=128791
VAROVNÉ SIGNÁLY TELA – Srdce a cievy v ohrození (Plat4M Books, október 2011) – http://www.martinus.sk/?uItem=115029
UMENIE ZDRAVO ŽIŤ (Metro Media, apríl 2010) – http://www.martinus.sk/?uItem=48161

Related posts: